ТОВ «СГП «МБС» Сільськогосподарське підприємство Мікробіологічні системи
✆ 0 800 300 008

Для бджільництва

«Ентеронормін» у бджільництві: практичний досвід і рекомендації

Мед є одним із тих продуктів харчування, які особливо цінуються в народі через свої цілющі властивості. Зокрема, більше двох третин його складу припадає на глюкозу і фруктозу, які активізують роботу серцево-судинної системи та печінки, а значить, підвищують стійкість організму інфекціям.

Для отримання меду, як відомо, доводиться утримувати повноцінну пасіку з кількох бджолиних родин (роїв). Оскільки останні мають прямий контакт з оточуючим середовищем (джерелом меду є нектар квітів різних рослин), то очевидно на їх здоров’я, чисельність поголів’я впливає цілий ряд факторів. Тут можна згадати і погану екологічну ситуацію, і значне поширення вірусно-бактеріальної патогенної мікрофлори, і наслідки профілактично-лікувальних заходів з боку пасічників. Очевидно, що від цих чинників залежить якість самого меду. А значить, існує пряма загроза нормальному функціонуванню організму людини, яка його вживає в готовому вигляді.

Одним із передових методів підвищення стійкості бджолиних родин до негативних зовнішніх чинників і, як наслідок, екологічної безпеки продуктів бджільництва, є використанні пробіотичних комплексів. Одним із яскравих представників цієї групи біологічно активних добавок є препарат «Ентеронормін», розроблений спеціалістами ТОВ «СГП «МБС».

Оптимальний склад

Чому вибір було зупинено саме не пробіотиках, адже вони не є лікувальним комплексом? Справа в тому, що потрібно було нове рішення, адже традиційні антибактеріальні препарати разом із патогенною мікрофлорою знищують і корисну. В свою чергу, це призводить до зниження імунітету бджіл, стійкості проти інших негативних чинників, а також якості меду.

Використовуючи пробіотичні комплекси, хороший пасічник дбає про корисну мікрофлору не лише окремих бджіл, а й їх сімей, роїв у цілому. Прийом препарату на основі молочнокислих бактерій підвищує їх концентрацію в організмі комахи, а значить, зміцнює імунну систему. Зокрема, в складі «Ентеронорміну» містяться:

  • Бактерії роду Lactobacillus spp., Bacillus subtilis, Enterococcus spp.;
  • Хітозан водорозчинний;
  • Пептон.

Підбір бактерій відбувається з огляду на наступні фактори:

  • Максимальний рівень синтезу молочної кислоти, вітамінів, ферментів та інших активних речовин;
  • Стійкість до широко використовуваних у бджільництві антибіотиків.

Випускається препарат у формі порошку сірого кольору (відтінки від жовтуватого до зеленуватого). Фасується у 30 мл флакони при загальній масі суміші 4 г (решта об’єму заповнюється чистою питною подою в процесі приготування робочої суспензії).

Цілі та методи застосування

«Ентеронормін» у бджільництві: практичний досвід і рекомендації

З практичного досвіду, яким володіють спеціалісти ТОВ «СГП «МБС», препарат «Ентеронормін» застосовується з наступною метою:

  • Стимуляція бджолиних родин у сезон (весна-літо). Використання комплексу підвищує імунні властивості, інтенсивність розмноження сімей та медозбору. Посилюється резистентність до найбільш поширених захворювань бактеріальної природи (різних видів гнильцю, сальмонельозу, нозематозу і т. д);
  • Обробка сімей у міжсезоння (осінь-зима). Сприяє зниженню помору сімей від збудників інфекційних захворювань, зміцненню здоров’я та більша ранньому обльоту.

Готову суспензію настоюють протягом 12..16 годин, після чого дають бджолам одним із наступних способів:

  • Підмішування суспензії у воду дял випоювання. Використовується не більше 1 флакону на день на протязі 2 (профілактика) або 6 (лікування) діб;
  • Обробка рамок і стінок вуликів. Готова суспензія додатково розчиняється у 400 мл чистої питної води, після чого проводиться обприскування внутрішнього простору вулика.

Практичні дослідження на пасіках у Ширяївському районі Одеської області та Мукачівському районі Закарпатської області, показали ефективність препарату. Зокрема, в дослідних бджолиних сім’ях на протязі 15 днів спостерігалось значне поліпшення загального стану, активності, розплоду. Однорідність склала 95%, що дає підстави робити висновки про доцільність і ефективність застосування «Ентеронорміну» в бджільництві для профілактики бактеріальних інфекцій.

Детальніше: bee.enteronormin.com