Для бджільництва

Наші пропозиції для бджільництваМед є одним із тих продуктів харчування, які особливо цінуються в народі через свої цілющі властивості. Зокрема, більше двох третин його складу припадає на глюкозу і фруктозу, які активізують роботу серцево-судинної системи та печінки, а значить, підвищують стійкість організму інфекціям.

Для отримання меду, як відомо, доводиться утримувати повноцінну пасіку з кількох бджолиних родин (роїв). Оскільки останні мають прямий контакт з оточуючим середовищем (джерелом меду є нектар квітів різних рослин), то очевидно на їх здоров’я, чисельність поголів’я впливає цілий ряд факторів.

Тут можна згадати і погану екологічну ситуацію, і значне поширення вірусно-бактеріальної патогенної мікрофлори, і наслідки профілактично-лікувальних заходів з боку пасічників.

Очевидно, що від цих чинників залежить якість самого меду. А значить, існує пряма загроза нормальному функціонуванню організму людини, яка його вживає в готовому вигляді.

Одним із передових методів підвищення стійкості бджолиних родин до негативних зовнішніх чинників і, як наслідок, екологічної безпеки продуктів бджільництва, є використанні пробіотичних комплексів.

Одним із яскравих представників цієї групи біологічно активних добавок є препарат «ЕНТЕРОНОРМІН™», розроблений спеціалістами ТОВ «СГП «МБС».

 

Оптимальний склад

Чому вибір було зупинено саме не пробіотиках, адже вони не є лікувальним комплексом?

Наші пропозиції, щодо використання пробіотиків ЕНТЕРОНОРМІН™ для бджільництваСправа в тому, що потрібно було нове рішення, адже традиційні антибактеріальні препарати разом із патогенною мікрофлорою знищують і корисну.

В свою чергу, це призводить до зниження імунітету бджіл, стійкості проти інших негативних чинників, а також якості меду.

Використовуючи пробіотичні комплекси, хороший пасічник дбає про корисну мікрофлору не лише окремих бджіл, а й їх сімей, роїв у цілому.

Прийом препарату на основі молочнокислих бактерій підвищує їх концентрацію в організмі комахи, а значить, зміцнює імунну систему.

 
Зокрема, в складі «ЕНТЕРОНОРМІН™» містяться:

  1. Бактерії роду Lactobacillus spp., Bacillus subtilis, Enterococcus spp.;
  2. Хітозан водорозчинний;
  3. Пептон.

 

Підбір бактерій відбувається з огляду на наступні фактори:

  1. Максимальний рівень синтезу молочної кислоти, вітамінів, ферментів та інших активних речовин;
  2. Стійкість до широко використовуваних у бджільництві антибіотиків.

Випускається препарат у формі порошку сірого кольору (відтінки від жовтуватого до зеленуватого).

 

Цілі та методи застосування

З практичного досвіду, яким володіють спеціалісти ТОВ «СГП «МБС», препарат «ЕНТЕРОНОРМІН™» застосовується з наступною метою:

  1. Стимуляція бджолиних родин у сезон (весна-літо). Використання комплексу підвищує імунні властивості, інтенсивність розмноження сімей та медозбору. Посилюється резистентність до найбільш поширених захворювань бактеріальної природи (різних видів гнильцю, сальмонельозу, нозематозу і т. д);
  2. Обробка сімей у міжсезоння (осінь-зима). Сприяє зниженню помору сімей від збудників інфекційних захворювань, зміцненню здоров’я та більша ранньому обльоту.

 
Готову суспензію настоюють протягом 16-18 годин за температури 20-24C, після чого дають бджолам одним із наступних способів:

  1. Підмішування суспензії у воду дял випоювання. Використовується не більше 1 флакону на день на протязі 2 (профілактика) або 6 (лікування) діб;
  2. Обробка рамок і стінок вуликів. Готова суспензія додатково розчиняється у 400 мл чистої питної води, після чого проводиться обприскування внутрішнього простору вулика.

Наші пропозиції для бджільництваПрактичні дослідження на пасіках у Ширяївському районі Одеської області та Мукачівському районі Закарпатської області, показали ефективність препарату.

Зокрема, в дослідних бджолиних сім’ях на протязі 15 днів спостерігалось значне поліпшення загального стану, активності, розплоду.

Однорідність склала 95%, що дає підстави робити висновки про доцільність і ефективність застосування «ЕНТЕРОНОРМІН™» в бджільництві для профілактики бактеріальних інфекцій.

вгору